Početna stranica Category Blog 6. državno prvenstvo
6. državno prvenstvo PDF Ispis E-mail
Autor Administrator
Nedjelja, 01 Siječanj 2017 13:11

6. državno prvenstvo u kendu održano je 03. prosinca 2016. g. u dvorani OŠ Veli Vrh u Puli u organizaciji Hrvatskog kendo saveza i kendo kluba „Yuuki“ iz Pule.

Održana  su pojedinačna natjecanja u kategorijama juniora, žena, učeničkih zvanja (kyu) i majstorskih zvanja (dan) te timski dio natjecanja.

Kendo klub „Sisak“ na ovom je natjecanju imao samo dva predstavnika koji su izvrsnim borbama dostojno predstavili sisačku školu kenda.

U juniorskoj konkurenciji, neporažen i treću godinu za redom, Nikola Marinčić (KK Sisak) osvojio je prvo mjesto dok je Leonard Eid (KK Sisak) osvojio treće mjesto.

U učeničkoj kategoriji (kyu) serijom odličnih borbi Nikola Marinčić (KK Sisak) osvojio je treće mjesto.

Za ekipni dio natjecanja kendo klub „Sisak“ u startu je bio hendikepiran za jednog natjecatelja pošto se u timu natječu tri natjecatelja ali su osvojili odlično treće mjesto.